SolónNový Solón obsahuje samostatné Tipy na práci s IS Munis

Nejnovější vydání Solóna k vám míří s velmi příjemným bonusem. Kromě elektronické publikace a tištěného časopisu totiž tentokrát dostanete také samostatné 40stránkové Tipy na práci s IS Munis. Solón vám v nich mimo jiné poradí, jak na nové moduly Seznam obyvatel a volby nebo Rozpočet. První číslo Solóna toho ale samozřejmě obsahuje daleko víc.

Na konci loňského roku byla schválena nová odpadová legislativa, a právě tomuto tématu se věnuje článek v tištěném časopisu i spousta dokumentů v elektronické publikaci. Kromě úplného znění aktuálního zákona najdete v Solónovi související výklad Ministerstva vnitra a nové vzory obecně závazných vyhlášek, které je potřeba na vašich úřadech podle platné legislativy upravit.

Od loňského roku se řada věcí začala řešit online formou – což první vydání Solóna jen a jen potvrzuje. Dočtete se o online finančním úřadu, online kontrolách na vašich úřadech nebo o sčítání lidu, které nás na konci března čeká také v online podobě.

Ministerstvo vnitra vydalo (či aktualizovalo) kromě vzorových vyhlášek týkajících se problematiky odpadů také další OZV. V Solónovi zjistíte, u kterých vyhlášek došlo ke změně a jak by měly správně vypadat.

Stále více obcí a měst nabízím svým občanů možnost platit poplatky platebními kartami, více napoví anketa s názvem „Proč jste u vás začali používat platební terminál?“. V Solónovi ani tentokrát nechybí nové a novelizované právní předpisy a také jejich krátké anotace, abyste je nemuseli studovat úplně celé.

Pokud ještě Solóna neodebíráte, napište si o něj na solon@triada.cz, jeho ceník je zveřejněný na adrese www.solon.cz.