Semináře a PC kurzy se v roce 2022 setkaly s velkým ohlasem

V roce 2022 se opět uskutečnila řada odborných seminářů, PC kurzů a on-line webinářů, které vám pomáhají pracovat s IS Munis naplno a efektivně. Na jaře loňského roku se nejprve konaly kurzy zaměřené na elektronickou spisovou službu, Mzdy a ekonomiku od A do Z. V červnu následovaly tradiční Odborné semináře uživatelů IS Munis (OSUM) a na podzim byla v kurzech pozornost věnovaná přípravě volebních seznamů či rozpočtu na rok 2023. Předvánoční čas pak znovu vyplnila série OSUM. Celkem se všech seminářů zúčastnilo více než 900 osob.

Témata jednotlivých seminářů, kurzů a webinářů byla daná jak vývojem IS Munis, tak aktuálním děním ve veřejné správě, což se týkalo např. podzimních senátních voleb nebo voleb do zastupitelstev obcí. S nimi souvisel i speciální webinář s názvem Povídání o spisové službě, který (nejenom) nové zastupitele a starosty seznámil se základními principy fungování spisových služeb na obcích a městech.

Oblibě se znovu těšily i kurzy a webináře s ekonomickou tématikou. Seznámit jste se tak mohli s přípravou rozpočtu na nový rok a novými funkcionalitami, které nabízí modul Rozpočet, ať už se týkaly tisku nebo exportu a importu rozpočtu do Excelu. Samostatný kurz byl také věnovaný popisu principu DPH v IS Munis včetně základního nastavení.

Velká pozornost byla v roce 2022 zaměřená i na elektronickou spisovou službu Munis ERMS. Kromě již zmíněného webináře Povídání o spisové službě se semináře věnovaly přípravě pro spisovnu a v PC kurzech jste si mohli vyzkoušet, jak probíhá krok za krokem elektronická skartace. Seznámili jste se také s portálem nacr.cz, který slouží pro předkládání skartačního návrhu a výběru dokumentů i spisů k předání do archivu.

Série tradičních Odborných seminářů uživatelů IS Munis zamířila na jaře a na podzim vždy do osmi měst napříč celou Českou republikou. Podtitul jarních OSUM zněl „Naplno a efektivně“ a vy jste se v něm dozvěděli, jaké vychytávky můžete využívat v modulu Komunální odpad nebo jak funguje v IS Munis placení prostřednictvím terminálu. Před Vánoci se pak OSUM konalo s podtitulem „My na vás energií nešetříme“. Náplní těchto seminářů bylo mimo jiné představení nových modulů Fakturace ASM a Bankovní služby ASM.

Společnost Triada chystá další vlnu seminářů, PC kurzů a webinářů i v letošním roce. Jejich aktuální nabídku najdete na webových stránkách www.triada.cz.